Avaleht

okt 11, 2014

MTÜ Hiiukala õppereis Poola 7.-11. oktoober


7.-11. oktoobril toimub Hiiukala õppereis Poola rannikupiirkonda. Osalema ootame eelkõige Hiiukala liikmeid, grupi mittetäitumisel võivad liituda ka mitteliikmed. Registreerimine liikmetele kestab 18. septembrini. Reisiseltskonna suuruseks on 18 inimest + kaks bussijuhti.

Registreerumiseks tuleks oma soovist teada anda info@hiiukala.org või 5694 1855 ning tasuda sissemakse 175 eurot MTÜ Hiiukala arveldusarvele EE832200221041543172 . Kuni sissemakset ei ole tasutud, ei saa teiega arvestada.

Hiiukala poolt on mugavustega buss, nelja öö majutus kahestes tubades koos hommikusöögiga, programm ning viie päeva lõunasöögid. 

Õppereisile registreerunud

I päev teisipäev 7.oktoober

5.45 Tiit reiside buss Pritsumaja parklast

6.30 praam Hiiumaalt

8.00 sõit Elblagi poole kokku u 960 km

Lõuna Lidos Riias

Majutus Elblagis*** hotellis Mlyn  www.hotelmlyn.com.pl 

 

 

 

II päev  kolmapäev 8. oktoober

Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka projektide külastused

Sõit Elblag Wladislawowo 128 km

  • Kohtumine tegevusgrupi esindajatega
  • Wladislawowo sadama ala kus ehitatud  kaalumis-ja külmutushoone, mida saavad kasutada kalurite ühingu liikmed. Kaluritel on võimalik oma saak müüa sadamas kalurite ühingu kokkuostu või klientidele otse.
  • BMC kalatööstus 30km Wladislawowost. Kalatööstuses töötab 110 inimest ja aastas toodetakse 7200 tonni. Suur osa toodangust külmsuitsutatud. Tehase juures on tehasepood.

Sõit Wladislawowo- Ustka  127 km

Majutus Ustkas****  hotellis  Rejs www.hotelrejs.com  

 

III päev neljapäev 9. okt

Slowinska Grupa Rybacka projektide külastus  

  • Kohtumine tegevusgrupi esindajatega
  • Kalavõrkude tootmisfirma Ustkas
  • Duniwowo puhkekompleks.Varem ainult kalapüügist elatunud kaluril on 2 kalalaeva ja on tööandjaks 4 kalurile. Püügivälisel ajal aitavad kalurid puhkekompleksi töödel. Toetusega ehitati puhkemajad, hooviala, grillimispaik. Klientidel võimalik spinninguga merel käia.
  • Hülgeakvaarium Charlotta Valley’s. Turismi-   kompleksi arendav ettevõte taotles toetust hüljeste basseini jaoks(maksumus 204 000 eurot, toetus 112 500 eurot). Basseinis 5 hüljest, kord päevas saab näha hüljeste oskusi.

Lõuna

  • Gardna Wielka kalasuitsetamise tootmishoones tehakse nii külm- kui ka kuumsuitsukala. Peamiselt järvest püütud kohalikku kala, veidi ka Norra lõhet. Hoones tootmispind, külmkamber ja kauplus. Külmkamber ja  kauplus

 

Majutus Ustkas **** hotellis Rejs  www.hotelrejs.com

IV päev reede 10. okt

Ennelõunal Slowinska Grupa Rybacka projektide külastus Ustka ümbruses

  • Kommipood ja kohvik Mistral Ustka kesklinnas, mille seadmete soetamiseks saadi toetust kalandusühingust. Kohvik on pereettevõte, kaluri abikaasa tegeleb kohviku arendamisega.
  • Kalastuspaat Ustka sadamas

lõuna

sõit Ustka - Gdansk 136 km

võimalusel väike linnaekskursioon Gdanskis

sõit - Gdansk Kaunas u 450 km 

majutus Kaunases *** hotellis Babilonas  http://www.babilonas.lt/ 

 

V päev laupäev 11. okt

9.00 väljasõit hotellist

lõuna Lidos Riias

19.00 praam Rohukülast