Toetatakse tegevusi, mis aitavad kaasa ranna- ja sisevete kalurite kutseoskuste arendamisele ning võimaldavad kaluritel hakata tegutsema muudel tegevusaladel peale kalanduse.

Taotleja: Projektitoetust võib taotleda
  1) ettevõtja, kes omab kehtivat kaluri kalapüügiluba;
  2) mittetulundusühing või sihtasutus.

Toetuse määr:
 90% kui taotleja on mittetulundusühing või sihtasutus;
 50% kui taotleja on ettevõtja, kes omab kehtivat kaluri kalapüügiluba

Toetuse maksimaalne suurus: tegevussuunas taotlusvooru maht, kuid mitte rohkem kui 300 000 eurot kolme aasta jooksul kõigi toetuste peale kokku (vähese tähtsusega abi jääki saab kontrollida siin).

Abikõlbulikud kulud on tegevuse elluviimiseks vajalikud kulud, mis on mõistlikud, sihtotstarbelised, majanduslikult soodsaimad, üksikasjalikult kirjeldatud ja vajalikud projektitoetuse eesmärgi saavutamiseks. Ühe tegevussuuna alla kuuluvaid tegevusi ei toetata teise tegevussuuna alla kuuluvate tegevustena. Abikõlbulik kulu on tehtud pärast toetustaotluse esitamist tegevusrühmale, välja arvatud ettevalmistava töö kulu. Abikõlbulike kulude loetelu § 28.

Toetatakse koolitust, mille on läbi viinud täienduskoolitusasutuse pidaja täiskasvanute koolituse seaduse tähenduses.

Tegevuse osaks võivad olla ettevalmistavad tööd:
1. taotlusdokumentide koostamiseks tellitud töö ühikuhinnaga 256 eurot toetustaotluse kohta (ei pea pakkumist esitama, ega hiljem kulu tõendama)

Mitteabikõlbulike kulude loetelu §29

Taotlus täidetakse e-PRIA-skus andmeid sisestada või teistele kasutajaõigusi anda saab juhatuse liige. (Ettevõtte andmed, sh e-kirja aadress võetakse automaatselt äriregistrist).

Toetustaotlusega esitatakse järgnevad andmed:
1. Taotleja andmed (nimi, registrikood, organisatsiooni liik, suurus, kontaktandmed).
2. Taotluse andmed: toetatava tegevuse nimetus, tegevuse algus- ja lõpuaeg, investeeringuobjekti asukoht, toetatava tegevuse lühikirjeldus ja eesmärk, tegevuse elluviimise ja toetuse vajalikkuse põhjendus, hetkeolukorra kirjeldus, toetatava tegevuse seos meetme eesmärkidega ja kohaliku arengu strateegia eesmärkidega, abikõlblike kulude maksumus ilma käibemaksuta ja koos käibemaksuga, taotletava toetuse suurus, omafinantseering, taotluse dokumentide ettevalmistamise kulu.
3. Taotluse eelarve järgmiste tegevuste kaupa:
1) koolituse korraldamine;
2) koolitusel osalemine.

Esitatavad dokumendid
1. Taotlus ja toetatava tegevuse eelarve, algus- ja lõppkuupäev (täidetakse e-PRIA-s).

2. Pakkumiskutsed koos tehnilise kirjeldusega. (Pakkumiskutse võib olla pakkujale saadetud e-kiri).

3. Saadud hinnapakkumused, mis peavad olema taotleja nimel. Lisaks peab olema tõendatav nende tegemine pakkuja poolt (digiallkiri või pakkumuse saamise e-kiri). Hinnapakkumus peab sisaldama taotleja nime, hinnapakkuja nime ja kontaktandmeid, hinnapakkumuse väljastamise kuupäeva ning töö, teenuse või vara üksikasjalikku kirjeldust ning käibemaksuta ja käibemaksuga maksumust. 

Tegevuse maksumuse korral 5 000 eurot või rohkem (km-ta) kolm võrreldavat hinnapakkumust.  Taotleja ei või nimetatud nõude eiramiseks jaotada osadeks toetatava tegevuse raames tellitavat tööd või teenust või soetatavat vara, mis on funktsionaalselt koos toimiv või vajalik sama eesmärgi saavutamiseksTaotleja võib jaotada toetatava tegevuse raames tellitava töö või teenuse või soetatava vara osadeks, kui see on objektiivsetel põhjustel õigustatud. Pakkumuse esitaja ei või olla seotud taotlejaga, ega pakkujad omavahel (ühe grupi ettevõtted).

Ehitustööde puhul peab pakkumus olema tehtud PRIA vormil, vastava majandustegevuse registreeringuga ettevõtja poolt.

4. Kui toetatava tegevuse raames tellitava töö või teenuse või soetatava vara eeldatav maksumus ilma käibemaksuta on 60 000 eurot või rohkem, peab taotleja korraldama ostumenetluse riigihangete registris. Kui taotleja teeb ostumenetluse pärast toetusotsuse saamist, siis esitab ta taotlusega tegevuse maksumuse prognoosi. Kui ostumenetlus registris on taotlemise ajaks tehtud, siis esitab vastava viitenumbri.

Tegevussuuna rakendamise põhjendus Hiiumaa kalandusstrateegias: kalurite teadmiste ja oskuste arendamine on oluline, et tagada ameti jätkusuutlikkus ja kohanemisvõime tuleviku oludega.

Tegevussuuna eesmärgid ja mõõdikud Hiiumaa kalandusstrateegias
E1: Kalurkonna teadlikkus on kasvanud ja panustab aktiivselt oskusteabe kasvu.
Mõõdikud: koolituste ja õppereiside arv; koolitustel ja õppereisidel osalenud kalurite või kogukonna esindajate arv.

Hiiumaa kalanduspiirkonna tegevusstrateegia 2030+
Projektitaotluste menetlemise ja hindamise kord (sh ka hindamiskriteeriumid)
Hindamiskomisjoni koosseis 2024-2025